Přečtěte si
Jak probíhá terapie
Psychoterapeut společníkem na cestě
V rozhovoru se pokusíme pojmenovat vaše potřeby a společně najít způsob, jak je naplnit. Jsem přesvědčený o tom, že každý člověk má potenciál najít své vlastní řešení problému.
Satiterapie – léčba všímavostí
Satiterapie je psychoterapie založená na všímavosti. Satiterapeut vede svého klienta k tomu, aby si všímal svého prožívání, prožívání nevymyšleného, ale zakoušeného teď a tady takříkajíc na vlastní kůži.
Abhidhamma – buddhistická psychologie
Abhidhamma je systematizovaná forma Buddhova učení, kterou lze dnešními pojmy označit za eticko-psychologickou teorii relativity.
Hledání opravdové důvěry
Vyšlo v online časopisu E-psychologie [online]. 3(2), 59-70
Po několika letech se v rámci vypracování kasuistiky práce satiterapeuta vracím k prvním osmi setkáním z terapeutického procesu Martiny, příběhu, který jsem nazval "Hledání opravdové důvěry".
Specifika psychoterapie u dětí a dospívajících s poruchami chování
Nezbytnou podmínkou pro provádění psychoterapie je vytvoření prostředí bezpečí a důvěry. Drtivá většina dětí a dospívajících se ale v ambulanci psychologa neocitne dobrovolně...
Hrozby a možnosti přechodů
vyšlo v časopisu Psychoterapie: Praxe–Inspirace–Konfrontace, 2 (2)/2008, 79-85
(...) Na přechodech se lze ztratit, zbláznit se či zemřít, ale také nalézt směřující vizi, objevit nové možnosti či získat kvanta energie a radosti, ...
Bývalí buddhističtí mniši učí meditaci živlů a barev
(ve zkrácené verzi vyšlo v časopise Meduňka, 10/2006)
Zvláštní táborák. Ohniště obestavěné plechy s kulatými okénky a před každým z nich sedí nehybný člověk a pozoruje poskakující plameny.
Buddhovo učení
Proč nepoužívám slovo buddhismus
Buddhismus je pojem vytvořený Evropany v 19. století a tudíž je zatížen historickými a kulturními předpoklady euro-americké civilizace.