Praxe
Sdružení Práh a zkušenost s mnišstvím
Od roku 2001 pracuji jako psychoterapeut. Začal jsem pracovat s dlouhodobě duševně nemocnými v občanském sdružení Práh. Následujícího roku jsem přijal nabídku internet poradny.
Zde dosud odpovídám na dotazy v rámci psychologického poradenství.V období let 2002-2004 jsem pobýval jako buddhistický mnich v zemích jihovýchodní Asie (Sri Lanka, Barma) a věnoval se terénnímu výzkumu zvládání problematiky smrti a tradičních metod psychohygieny a psychoterapie.
Spondea a Help me
Po návratu jsem působil jako externí psycholog a psychoterapeut v Krizovém centru pro matky s dětmi SPONDEA a souběžně jsem pracoval ve Středisku výchovné péče Help Me. Kromě individuální psychoterapie jsem pracoval s dospívajícími a jejich rodiči i formou skupinové psychoterapie. Od roku 2006 jsem začal rozvíjet svou soukromou praxi.
Asistentem na katedře psychologie
V roce 2009 jsem byl přijat na pozici asistenta na katedru psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Vyučuji předměty převážně z oblasti psychoterapie (existenciální základy psychoterapie, terapie dětí a dospívajících s tzv. poruchami chování, psychoterapeutické metody a techniky osobního růstu ad.), ale i předměty zasahující do jiných oblastí, např. etnopsychologie.
Do oblasti mého vědeckého zájmu patří metody kvalitativního výzkumu, problematika zvládání smrti, sociální a kulturní kontexty vědění a poznávání, integrace v psychoterapii, zkoumání systému abhidhamma a jeho aplikace v psychologie a psychoterapii, především pak rozvoje všímavosti. Jsem také redaktorem časopisu Psychoterapie: Praxe-Inspirace-Konfrontace.